Products specifications
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| General Information | |
| Model | TR-AE-360-W-V3-ARGB |
| Manufacturer | Thermalright |
| Official Manufacturer Link | https://www.thermalright.com/product/aqua-elite-360-white-v3/ |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White |
| CPU Cooler Specifications | |
| Type | AIO Liquid Cooling |
| Radiator Size | 360 mm |
| Radiator Dimensions (WXDXH) | 396×120×27 mm |
| Number of Fans | 3 |
| Fan Dimensions (WXDXH) | L120 mm x W120 mm x H25 mm |
| Air Flow | 66.17 CFM (MAX) |
| Air Pressure | 1.53 mm H2O (MAX) |
| Fan Noise Level | 25.6 dBA (MAX) |
| Pump Speed | 3300 RPM±10% (MAX) |
| Pump Noise Level | 23 dBA(MAX) |
| Socket Support | LGA 1700 / 1200 / 115x, AM5 / AM4 |
| Features | ARGB |
Only registered users can write reviews
Customers who bought this item also bought
WATER COOLING SYSTEM THERMALRIGHT AQUA ELITE 240 ARGB V3 WHITE
THERMALRIGHT AQUA ELITE 240 WHITE ARGB V3 AIO CPU Cooler
180.00 ₾ 135.00 ₾
CASE LIAN LI O11 VISION COMPACT G99.O11VPW.00 MID TOWER WHITE
Lian Li O11 Vision Compact G99.O11VPW.00 White-Steel-Tempered Glass ATX Mid Tower Computer Case-White Connect Support-O11VPX
355.00 ₾ 288.00 ₾
POWER SUPPLY 1STPLAYER FK 6.0 PS-600FK 600W
1ST Player FK SERIES 600W PS-600FK Non-Modular 85%
105.00 ₾ 86.00 ₾
Case Cooler ARCTIC P12 PWM PST A-RGB ACFAN00258A WHITE
ARCTIC P12 PWM PST A-RGB ACFAN00258A, 3x 120 mm Case fans (3 Pack), 200 - 2000 rpm (0 rpm below 5% PWM), Airflow 48.8 CFM/ 82.91 mยณ/h, Static Pressure 1.85 mm HโO, Noise Level 0.3 Sone, Fluid Dynamic Bearing, 5V 3-pin A-RGB LEDs, White
138.00 ₾