Products specifications
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| General Information | |
| Model | 210-AYUK |
| Manufacturer | Dell |
| Official Manufacturer Link | https://www.dell.com/en-us/shop/dell-ultrasharp-27-monitor-u2722d/apd/210-ayze/monitors-monitor-accessories#techspecs_section |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Grey |
| Display Specifications | |
| Screen Size | 27" |
| Resolution | 2560x1440 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Type | LED-backlit LCD monitor , IPS |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Tearing Prevention Technology | Nvidia G-Sync |
| Color Supported | 1.07 billion colors |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Dynamic Contrast Ration | 1000:1 |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Mount Type | 100 x 100 mm |
| Audio | No |
| Features | 100% sRGB color gamut, Mercury free, arsenic-free glass, 100% Rec 709 color gamut, 95% DCI-P3, Dell ComfortView Plus |
Only registered users can write reviews