Products specifications
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| General Information | |
| Model | Royal Pretor 130 Black |
| Manufacturer | Thermalright |
| Official Manufacturer Link | https://www.thermalright.com/product/royal-pretor-130-black/ |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| CPU Cooler Specifications | |
| Type | Air Cooling |
| Radiator Dimensions (WXDXH) | 130 mm x 112 mm x 158 mm |
| Number of Fans | 2 |
| Fan Dimensions (WXDXH) | 120 mm x 120 mm x 28 mm |
| Air Flow | 80.45 CFM (MAX) |
| Air Pressure | 2.65 mm H2O (MAX) |
| Fan Noise Level | 29.4 dBA |
| Socket Support | LGA 1851, LGA 1700 / 1200 / 115x, LGA 2066, LGA 2011, AM5 / AM4 |
Only registered users can write reviews