Sorry - this product is no longer available
Hard Drive HP 300GB 10K SAS (507129-003)
HP 300GB 10K SAS 507129-003
SKU: 65589
Manufacturer part number: 507129-003
| General Information |
|---|
| Brand | HP |
| Type | Hard Drives |
| Manufacturer Part Number(MPN) | 507129-003 |
| Technical Details |
| Form Factor | 2.5 inch |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS |
| Speed | 10K RPM |
| Cache | |
| Other Details |
| Features | Capacity: 300GB, for your data storage needs |
| SAS-6Gb/s interface optimizes burst performance |
| Spindle Speed: 10K RPM |
| Weight | 0.50 LBS ~ 226 g |
| Width (inches) | 2.7 |
| Height (inches) | 0.37 |
| Depth (inches) | 3.96 |